Μπείτε στην πιο ΗΟΤ Σελίδα του Facebook! κάνε LIKE τώρα!

Μέντες: "Διαφορά εμπειρίας"

delete_post Πατήστε εδώ αν επιθυμείτε την αφαίρεση του άρθρου
Στην διαφορά εμπειρίας στάθηκε ο Μέντες μετά την ήττα του Παναθηναϊκού με 1-0 από τον Ολυμπιακό.

Ο μέσος του Παναθηναϊκού, είπε αρχικά: «Σίγουρα είμαστε πολύ λυπημένοι γιατί για 89 λεπτά ελέγχαμε το παιχνίδι. Είχαμε περισσότερες ευκαιρίες
και αμυντικά ήμασταν πολύ καλά. Η διαφορά ήταν η εμπειρία του Ολυμπιακού, γιατί το παιχνίδι είναι 90 λεπτών και αν χάσεις τη συγκέντρωση για ένα λεπτό θα δεχτείς το γκολ.

Στο τέλος μπορούμε να πούμε πως λείπει η εμπειρία. Δεν γίνεται να χάνεις τέτοια παιχνίδια, όταν είσαι τόσο καλύτερος από τον αντίπαλό σου. Οι νέοι πρέπει να μάθουν από αυτό για το μέλλον».

Για το πώς έζησε το πρώτο του ντέρμπι είπε: «Ήταν απίστευτο. Μιλάγαμε για αυτό το παιχνίδι αρκετό πριν. Όλα ξεκίνησαν από χ[..]